Valio Food Solutions

Myynnin yhteystiedot

Valio Myyntipalvelu

Palvelemme kotimaan yrityksiä arkisin klo 8.00 - 16.00.

  • Merja Lotvonen - Myyntipalvelupäällikkö

    Merja Lotvonen

    Myyntipalvelupäällikkö


  • Kirsi Granroth - Myyntineuvottelija

    Kirsi Granroth

    Myyntineuvottelija


  • Sanna Jungebrand - Myyntineuvottelija

    Sanna Jungebrand

    Myyntineuvottelija


  • Leena Kantakoski - Myyntineuvottelija

    Leena Kantakoski

    Myyntineuvottelija


  • Kimmo Kivinen - Myyntineuvottelija

    Kimmo Kivinen

    Myyntineuvottelija


  • Petra Käkelä - Myyntineuvottelija

    Petra Käkelä

    Myyntineuvottelija


  • Seija Leppäkorpi - Myyntineuvottelija

    Seija Leppäkorpi

    Myyntineuvottelija


  • Mirka Saarela - Myyntineuvottelija

    Mirka Saarela

    Myyntineuvottelija


  • Elsa Viitala - Myyntineuvottelija

    Elsa Viitala

    Myyntineuvottelija


  • Niina Valtonen - Myyntineuvottelija

    Niina Valtonen

    Myyntineuvottelija


Valio kenttämyynti

Food Solutions kenttämyynti palvelee Horeca asiakkaita ja tuo ratkaisut asiakkaidemme avuksi.

  • Jani Lamminperä - Kenttämyyntipäällikkö

    Jani Lamminperä

    Kenttämyyntipäällikkö

    010 381 2082
    jani.lamminpera@valio.fi

  • Aili Vasarainen - Myyntiassistentti

    Aili Vasarainen

    Myyntiassistentti

    010 381 2147
    aili.vasarainen@valio.fi

  • Päivi Kari - Myyntiedustaja, Turku-Rauma-Salo

    Päivi Kari

    Myyntiedustaja, Turku-Rauma-Salo

    010 381 4710
    paivi.kari@valio.fi

  • Esa Leikas - Myyntiedustaja, Tampere-Lahti

    Esa Leikas

    Myyntiedustaja, Tampere-Lahti

    010 381 2982
    esa.leikas@valio.fi

  • Helena Leppämäki - Myyntiedustaja,  Pääkaupunkiseutu, Kouvola-Lappeenranta

    Helena Leppämäki

    Myyntiedustaja, Pääkaupunkiseutu, Kouvola-Lappeenranta

    010 381 2551
    helena.leppamaki@valio.fi

  • Pirjo Airaksinen - Myyntiedustaja, Kuopio-Joensuu

    Pirjo Airaksinen

    Myyntiedustaja, Kuopio-Joensuu

    010 381 5406
    pirjo.airaksinen@valio.fi

  • Satu Mäkelä - Myyntiedustaja, Seinäjoki-Vaasa

    Satu Mäkelä

    Myyntiedustaja, Seinäjoki-Vaasa

    010 381 3857
    satu.makela@valio.fi

  • Jaana Rantanen - Myyntiedustaja, Jyväskylä-Mikkeli

    Jaana Rantanen

    Myyntiedustaja, Jyväskylä-Mikkeli

    010 381 3821
    jaana.rantanen@valio.fi

  • Tarja Malinen - Myyntiedustaja, Kajaani

    Tarja Malinen

    Myyntiedustaja, Kajaani

    010 381 5599
    tarja.malinen@valio.fi

  • Vesa Hautala - Myyntiedustaja, Oulu, Pohjois-Suomi

    Vesa Hautala

    Myyntiedustaja, Oulu, Pohjois-Suomi

    010 381 5517
    vesa.hautala@valio.fi

  • Emilia Ahonen - Myyntiedustaja, Pääkaupunkiseutu, Länsi-Uusimaa

    Emilia Ahonen

    Myyntiedustaja, Pääkaupunkiseutu, Länsi-Uusimaa

    010 381 2080
    emilia.ahonen@valio.fi

Valio Food Solutions HoReCa ja teollisuusmyynti

Palvelemme kotimaan HoReCa ja elintarviketeollisuuden yrityksiä.

  • Tuomas Sorri - Kaupallinen johtaja

    Tuomas Sorri

    Kaupallinen johtaja

    010 381 2069
    tuomas.sorri@valio.fi

  • Satu Ruohonen - Ketjumyyntipäällikkö

    Satu Ruohonen

    Ketjumyyntipäällikkö

    050 384 2503
    satu.ruohonen@valio.fi

  • Jari Leppänen - Myyntipäällikkö, Leipomot

    Jari Leppänen

    Myyntipäällikkö, Leipomot

    010 381 2457
    jari.leppanen@valio.fi

  • Anneli Heikkinen - Myyntipäällikkö, Julkishallinto / Etelä-Suomi

    Anneli Heikkinen

    Myyntipäällikkö, Julkishallinto / Etelä-Suomi

    010 381 4027
    anneli.heikkinen@valio.fi

  • Anne Hämäläinen - Myyntipäällikkö, Julkishallinto / Pohjois-Suomi

    Anne Hämäläinen

    Myyntipäällikkö, Julkishallinto / Pohjois-Suomi

    010 381 3820
    anne.hamalainen@valio.fi

  • Anna Järvelä - Myyntipäällikkö, Teollisuus, ravintolat

    Anna Järvelä

    Myyntipäällikkö, Teollisuus, ravintolat

    010 381 2692
    anna.jarvela@valio.fi

  • Toni Mälkki - Myyntipäällikkö, Teollisuus, ravintolat

    Toni Mälkki

    Myyntipäällikkö, Teollisuus, ravintolat

    010 381 2022
    toni.malkki@valio.fi

  • Paavo Hallberg - Myyntipäällikkö, Henkilöstöravintolat, Kahvilat

    Paavo Hallberg

    Myyntipäällikkö, Henkilöstöravintolat, Kahvilat

    010 381 2669
    paavo.hallberg@valio.fi

  • Petri Järvinen - Myyntipäällikkö, Teollisuus- ja tuottajamyynti

    Petri Järvinen

    Myyntipäällikkö, Teollisuus- ja tuottajamyynti

    050 384 0557
    petri.jarvinen@valio.fi

  • Jukka Laaksonen - Myyntipäällikkö, Teollisuus / Etelä-Suomi

    Jukka Laaksonen

    Myyntipäällikkö, Teollisuus / Etelä-Suomi

    010 381 2471
    jukka.laaksonen@valio.fi

  • Jarmo Alho - Myyntipäällikkö, Teollisuus / Pohjois-Suomi

    Jarmo Alho

    Myyntipäällikkö, Teollisuus / Pohjois-Suomi

    010 381 5115
    jarmo.alho@valio.fi

  • Tuomo Linnakallio - Myyntipäällikkö, Vasikanruoat

    Tuomo Linnakallio

    Myyntipäällikkö, Vasikanruoat

    010 381 2634
    tuomo.linnakallio@valio.fi

  • Anne Hurme - Myyntiassistentti

    Anne Hurme

    Myyntiassistentti

    010 381 2164
    anne.hurme@valio.fi

  • Ritva Riitamaa-Hurme - Myyntiassistentti

    Ritva Riitamaa-Hurme

    Myyntiassistentti

    010 381 4709
    ritva.riitamaa-hurme@valio.fi

  • Maarit Saapola - Myyntiassistentti

    Maarit Saapola

    Myyntiassistentti


    maarit.saapola@valio.fi

Tämä verkkopalvelu käyttää evästeitä käyttökokemuksen parantamiseen, tilastoimiseen sekä mainosten näyttämiseen. Lisätietoja ›