Valio Aimo

Myynnin yhteystiedot

  • Satu Ruohonen

    Myyntijohtaja

    0103812410
    satu.ruohonen@valio.fi

Me olemme HoReCa-alan asiakkaita palvelevat Aimolaiset

  • Satu Orttenvuori

    Myynnin päällikkö

    010 381 3099
    satu.orttenvuori@valio.fi

  • Jarkko Kaipia

    Myyntipäällikkö, ketjut

    010 381 8411
    jarkko.kaipia@valio.fi

  • Marika Niemi

    Myyntipäällikkö, ketjut

    010 381 2102
    marika.niemi@valio.fi

  • Marika Paatelainen

    Myyntipäällikkö, ketjut

    010 381 3132
    marika.paatelainen@valio.fi

  • Kata Skutnabb

    Myyntipäällikkö, ketjut

    010 381 8412
    kata.skutnabb@valio.fi

  • Lucas Feodoroff

    Aluemyyntipäällikkö, pikatukut

    010 381 8413
    lucas.feodoroff@valio.fi

  • Vesa Hautala

    Aluemyyntipäällikkö
    Lappi, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu

    010 381 5517
    vesa.hautala@valio.fi

  • Sami Iso-Möttönen

    Aluemyyntipäällikkö
    Lappi, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu

    010 381 8414
    sami.iso-mottonen@valio.fi

  • Pirjo Airaksinen

    Aluemyyntipäällikkö
    Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Pohjois-Karjala

    010 381 5406
    pirjo.airaksinen@valio.fi

  • Jari Reinikainen

    Aluemyyntipäällikkö
    Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Pohjois-Karjala

    010 381 8415
    jari.reinikainen@valio.fi

  • Satu Mäkelä

    Aluemyyntipäällikkö
    Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

    010 381 3857
    satu.makela@valio.fi

  • Mika Rinne

    Aluemyyntipäällikkö
    Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

    010 381 8416
    mika.rinne@valio.fi

  • Esa Leikas

    Aluemyyntipäällikkö
    Satakunta, Pirkanmaa, Kanta-Häme

    010 381 2982
    esa.leikas@valio.fi

  • Tuomo Viitala

    Aluemyyntipäällikkö
    Satakunta, Pirkanmaa, Kanta-Häme

    050 398 0238
    tuomo.viitala@valio.fi

  • Johanna Nikkanen

    Aluemyyntipäällikkö
    Varsinais-Suomi

    010 381 8417
    johanna.nikkanen@valio.fi

  • Mika Viholainen

    Aluemyyntipäällikkö
    Varsinais-Suomi

    050 398 0426
    mika.viholainen@valio.fi

  • Emilia Ahonen

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 2080
    emilia.ahonen@valio.fi

  • Pham Phu Cuong "Keke"

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 8418
    keke@valio.fi (phamphu.cuong@valio.fi)

  • Mika Issakainen

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 8419
    mika.issakainen@valio.fi

  • Emma Romberg

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 8420
    emma.romberg@valio.fi

  • Tomi Vepsä

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 8500
    tomi.vepsa@valio.fi

Me olemme ruokapalveluasiakkaita palvelevat Aimolaiset

  • Taija Haiko

    Myynnin päällikkö

    0103812215
    taija.haiko@valio.fi

  • Anne Hämäläinen

    Myyntipäällikkö
    Ketjut ja julkiset hankinnat

    010 381 3820
    anne.hamalainen@valio.fi

  • Piikka Toivonen

    Myyntipäällikkö
    Ketjut ja julkiset hankinnat

    010 381 8501
    piikka.toivonen@valio.fi

  • Päivi Kari

    Aluemyyntipäällikkö
    Satakunta, Varsinais-Suomi, Pirkanmaa, Kanta-Häme, Uusimaa

    010 381 4710
    paivi.kari@valio.fi

  • Satu Mäkelä​

    Aluemyyntipäällikkö​
    Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa​

    010 381 3857​
    satu.makela@valio.fi​

  • Helena Leppämäki

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Etelä-Savo

    010 381 2551
    helena.leppamaki@valio.fi

  • Tarja Malinen

    Aluemyyntipäällikkö
    Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo, Kainuu

    010 381 5599
    tarja.malinen@valio.fi

  • Vesa Hautala​

    Aluemyyntipäällikkö​
    Lappi, Pohjois-Pohjanmaa

    010 381 5517​
    vesa.hautala@valio.fi​

Me olemme elintarviketeollisuutta palvelevat Aimolaiset

  • Anna Järvelä

    Myynnin päällikkö

    010 381 2692
    anna.jarvela@valio.fi

  • Jari Leppänen

    Myyntipäällikkö

    010 381 2457
    jari.leppanen@valio.fi

  • Petri Järvinen

    Myyntipäällikkö

    010 381 6934
    petri.jarvinen@valio.fi

  • Toni Mälkki

    Myyntipäällikkö

    010 381 2022
    toni.malkki@valio.fi

  • Tuomo Linnakallio

    Myyntipäällikkö
    vasikanruoat

    010 381 2634
    tuomo.linnakallio@valio.fi

  • Jukka Laaksonen

    Aluemyyntipäällikkö
    Etelä-Suomi

    010 381 2471
    jukka.laaksonen@valio.fi

  • Pasi Räisänen

    Aluemyyntipäällikkö
    Pohjois-Suomi

    010 381 3104
    pasi.raisanen2@valio.fi