Valio Aimo

Myynnin yhteystiedot

Myyntipalvelu

Myyntipalvelumme ammattilaiset ovat apunasi kaikissa tilauksiin ja tuotteisiin liittyvissä asioissa. Autamme mielellämme sopivan tuotteen valinnassa. Olemme täällä teitä varten, arkisin klo 7-16.

Meistä on tullut mestareita ymmärtämään asiakkaidemme erilaiset tarpeet ja ratkaisemaan ne kekseliäästi. Meillä on valmistajana myös vahva tuotekehitys-, prosessi- ja brändiosaaminen. Jos valikoiman tuotteista ei löydy sopivaa, etsimme täydennystä tai kehittämme sinulle jotakin täysin omaa.

HoReCa-, ruokapalvelu- sekä teollisuusasiakkaiden yhteyshenkilöt luovat kanssasi juuri sinulle sopivat ratkaisut. Tutustu henkilöihin tällä sivulla ja ole yhteydessä.

  • Satu Ruohonen - Myyntijohtaja

    Satu Ruohonen

    Myyntijohtaja

    0103812410
    satu.ruohonen@valio.fi

Me olemme HoReCa-alan asiakkaita palvelevat Aimolaiset

  • Satu Orttenvuori - Myynnin päällikkö

    Satu Orttenvuori

    Myynnin päällikkö

    010 381 3099
    satu.orttenvuori@valio.fi

  • Mika Kokko - Myynnin päällikkö

    Mika Kokko

    Myynnin päällikkö

    040 715 3696
    mika.kokko@valio.fi

  • Emmi Kaipia - Myyntipäällikkö, Ketjut

    Emmi Kaipia

    Myyntipäällikkö
    Ketjut

    050 360 4325
    emmi.kaipia@valio.fi

  • Jarkko Kaipia - Myyntipäällikkö, Ketjut

    Jarkko Kaipia

    Myyntipäällikkö
    Ketjut

    010 381 8411
    jarkko.kaipia@valio.fi

  • Marika Niemi - Myyntipäällikkö, Ketjut

    Marika Niemi

    Myyntipäällikkö
    Ketjut

    010 381 2102
    marika.niemi@valio.fi

  • Marika Paatelainen - Myyntipäällikkö, Ketjut

    Marika Paatelainen

    Myyntipäällikkö
    Ketjut

    010 381 3132
    marika.paatelainen@valio.fi

  • Kata Skutnabb - Myyntipäällikkö, Ketjut

    Kata Skutnabb

    Myyntipäällikkö
    Ketjut

    010 381 8412
    kata.skutnabb@valio.fi

  • Lucas Feodoroff - Aluemyyntipäällikkö, Pikatukut

    Lucas Feodoroff

    Aluemyyntipäällikkö
    Pikatukut

    010 381 8413
    lucas.feodoroff@valio.fi

  • Vesa Hautala -  Aluemyyntipäällikkö, Lappi, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu

    Vesa Hautala

    Aluemyyntipäällikkö
    Lappi, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu

    010 381 5517
    vesa.hautala@valio.fi

  • Sami Iso-Möttönen - Aluemyyntipäällikkö, Lappi, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu

    Sami Iso-Möttönen

    Aluemyyntipäällikkö
    Lappi, Pohjois-Pohjanmaa, Kainuu

    010 381 8414
    sami.iso-mottonen@valio.fi

  • Pirjo Airaksinen - Aluemyyntipäällikkö, Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Pohjois-Karjala

    Pirjo Airaksinen

    Aluemyyntipäällikkö
    Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Pohjois-Karjala

    010 381 5406
    pirjo.airaksinen@valio.fi

  • Jari Reinikainen - Aluemyyntipäällikkö, Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Pohjois-Karjala

    Jari Reinikainen

    Aluemyyntipäällikkö
    Keski-Suomi, Pohjois-Savo, Etelä-Savo, Pohjois-Karjala

    010 381 8415
    jari.reinikainen@valio.fi

  • Satu Mäkelä - Aluemyyntipäällikkö, Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

    Satu Mäkelä

    Aluemyyntipäällikkö
    Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

    010 381 3857
    satu.makela@valio.fi

  • Mika Rinne - Aluemyyntipäällikkö, Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

    Mika Rinne

    Aluemyyntipäällikkö
    Keski-Pohjanmaa, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa

    010 381 8416
    mika.rinne@valio.fi

  • Tuomo Viitala - Aluemyyntipäällikkö, Satakunta, Pirkanmaa, Kanta-Häme

    Tuomo Viitala

    Aluemyyntipäällikkö
    Satakunta, Pirkanmaa, Kanta-Häme

    050 398 0238
    tuomo.viitala@valio.fi

  • Ville Maunu - Aluemyyntipäällikkö, Satakunta, Pirkanmaa, Kanta-Häme

    Ville Maunu

    Aluemyyntipäällikkö
    Satakunta, Pirkanmaa, Kanta-Häme

    0505634128
    ville.maunu@valio.fi

  • Johanna Nikkanen - Aluemyyntipäällikkö, Varsinais-Suomi

    Johanna Nikkanen

    Aluemyyntipäällikkö
    Varsinais-Suomi

    010 381 8417
    johanna.nikkanen@valio.fi

  • Mika Viholainen - Aluemyyntipäällikkö, Varsinais-Suomi

    Mika Viholainen

    Aluemyyntipäällikkö
    Varsinais-Suomi

    050 398 0426
    mika.viholainen@valio.fi

  • Emilia Ahonen - Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    Emilia Ahonen

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 2080
    emilia.ahonen@valio.fi

  • Pham Phu Cuong "Keke" - Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    Pham Phu Cuong "Keke"

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 8418
    keke@valio.fi (phamphu.cuong@valio.fi)

  • Mika Issakainen - Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    Mika Issakainen

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 8419
    mika.issakainen@valio.fi

  • Emma Romberg - Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    Emma Romberg

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 8420
    emma.romberg@valio.fi

  • Tomi Vepsä - Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    Tomi Vepsä

    Aluemyyntipäällikkö
    Uusimaa, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala

    010 381 8500
    tomi.vepsa@valio.fi

Me olemme ruokapalveluasiakkaita palvelevat Aimolaiset

  • Taija Haiko - Myynnin päällikkö

    Taija Haiko

    Myynnin päällikkö

    0103812215
    taija.haiko@valio.fi

  • Anne Hämäläinen - Myyntipäällikkö, Ketjut ja julkiset hankinnat

    Anne Hämäläinen

    Myyntipäällikkö
    Ketjut ja julkiset hankinnat

    010 381 3820
    anne.hamalainen@valio.fi

  • Sami Pyhälahti - Myyntipäällikkö, Ketjut ja julkiset hankinnat

    Sami Pyhälahti

    Myyntipäällikkö
    Ketjut ja julkiset hankinnat

    050 398 4765
    sami.pyhalahti@valio.fi

  • Helena Leppämäki - Myyntipäällikkö, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Etelä-Savo

    Helena Leppämäki

    Myyntipäällikkö
    Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Kymenlaakso, Etelä-Karjala, Etelä-Savo

    010 381 2551
    helena.leppamaki@valio.fi

  • Vesa Hautala​ - Aluemyyntipäällikkö​, Lappi, Pohjois-Pohjanmaa

    Vesa Hautala​

    Aluemyyntipäällikkö​
    Lappi, Pohjois-Pohjanmaa

    010 381 5517​
    vesa.hautala@valio.fi​

  • Satu Mäkelä​ - Aluemyyntipäällikkö​, Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa​

    Satu Mäkelä​

    Aluemyyntipäällikkö​
    Pohjanmaa, Etelä-Pohjanmaa​

    010 381 3857​
    satu.makela@valio.fi​

  • Tarja Malinen - Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo, Kainuu

    Tarja Malinen

    Aluemyyntipäällikkö
    Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa, Keski-Suomi, Pohjois-Karjala, Pohjois-Savo, Kainuu

    010 381 5599
    tarja.malinen@valio.fi

  • Päivi Kari - Aluemyyntipäällikkö, Satakunta, Varsinais-Suomi, Pirkanmaa, Kanta-Häme, Uusimaa

    Päivi Kari

    Aluemyyntipäällikkö
    Satakunta, Varsinais-Suomi, Pirkanmaa, Kanta-Häme, Uusimaa

    010 381 4710
    paivi.kari@valio.fi

Me olemme elintarviketeollisuutta palvelevat Aimolaiset

  • Anna Järvelä - Myynnin päällikkö

    Anna Järvelä

    Myynnin päällikkö

    010 381 2692
    anna.jarvela@valio.fi

  • Petri Järvinen - Myyntipäällikkö

    Petri Järvinen

    Myyntipäällikkö

    010 381 6934
    petri.jarvinen@valio.fi

  • Matti Kortelainen - Myyntipäällikkö

    Matti Kortelainen

    Myyntipäällikkö

    050 345 2851
    matti.kortelainen@valio.fi

  • Jari Leppänen - Myyntipäällikkö

    Jari Leppänen

    Myyntipäällikkö

    010 381 2457
    jari.leppanen@valio.fi

  • Tuomo Linnakallio - Myyntipäällikkö, Vasikanruoat

    Tuomo Linnakallio

    Myyntipäällikkö
    Vasikanruoat

    010 381 2634
    tuomo.linnakallio@valio.fi

  • Toni Mälkki - Myyntipäällikkö

    Toni Mälkki

    Myyntipäällikkö

    010 381 2022
    toni.malkki@valio.fi

  • Jukka Laaksonen - Aluemyyntipäällikkö, Etelä-Suomi

    Jukka Laaksonen

    Aluemyyntipäällikkö
    Etelä-Suomi

    010 381 2471
    jukka.laaksonen@valio.fi

  • Pasi Räisänen - Aluemyyntipäällikkö, Pohjois-Suomi

    Pasi Räisänen

    Aluemyyntipäällikkö
    Pohjois-Suomi

    010 381 3104
    pasi.raisanen2@valio.fi