Valio Aimo

Valikoimanhallinta

  • Satu Saari - Johtaja / Director

    Satu Saari

    Johtaja / Director

    010 381 8502
    satu.saari@valio.fi

  • Kirsi-Marja Juvonen - Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager, teolliset elintarvikkeet, pakasteet, juomat / industrial groceries, frozen food, beverages

    Kirsi-Marja Juvonen

    Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager
    teolliset elintarvikkeet, pakasteet, juomat / industrial groceries, frozen food, beverages

    010 381 8503
    kirsi-marja.juvonen@valio.fi

  • Niina Nykvist - Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager, liha & kala, HeVi, maitotaloustuotteet, non-food / meat & fish, fruits & vegetables, dairy products, non-food

    Niina Nykvist

    Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager
    liha & kala, HeVi, maitotaloustuotteet, non-food / meat & fish, fruits & vegetables, dairy products, non-food

    040 592 8880
    niina.nykvist@valio.fi

  • Miska Helin - Tuotepäällikkö / Product Manager , hedelmät & vihannekset, tuonti / fruits & vegetables, imported

    Miska Helin

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    hedelmät & vihannekset, tuonti / fruits & vegetables, imported

    010 381 8510
    miska.helin@valio.fi

  • Helena Jurvakainen - Tuotepäällikkö / Product Manager , non-food, tupakkatuotteet / non-food, tobacco products

    Helena Jurvakainen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    non-food, tupakkatuotteet / non-food, tobacco products

    010 381 8506
    helena.jurvakainen@valio.fi

  • Jyri Kukkola - Tuotepäällikkö / Product Manager, teolliset elintarvikkeet / industrial groceries

    Jyri Kukkola

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    teolliset elintarvikkeet / industrial groceries

    010 381 8515
    jyri.kukkola@valio.fi

  • Sanna Liimatainen - Tuotepäällikkö / Product Manager, maitotaloustuotteet, poislukien Valion tuotteet / dairy products, excluding Valio products

    Sanna Liimatainen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    maitotaloustuotteet, poislukien Valion tuotteet / dairy products, excluding Valio products

    050 533 4753
    sanna.liimatainen@valio.fi

  • Seppo Lindfors - Tuotepäällikkö / Product Manager, juomat / beverages

    Seppo Lindfors

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    juomat / beverages

    010 381 8514
    seppo.lindfors@valio.fi

  • Laura Miettinen - Tuotepäällikkö / Product Manager, hedelmät & vihannekset, kotimaiset / fruits & vegetables, domestic

    Laura Miettinen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    hedelmät & vihannekset, kotimaiset / fruits & vegetables, domestic

    010 381 8511
    laura.miettinen@valio.fi

  • Janne Nyman - Tuotepäällikkö / Product Manager, liha, kala / meat, fish

    Janne Nyman

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    liha, kala / meat, fish

    010 381 8508
    janne.nyman@valio.fi

  • Heidi-Maria Päivikkö - Tuotepäällikkö / Product Manager, pakasteet / frozen food

    Heidi-Maria Päivikkö

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    pakasteet / frozen food

    010 381 8513
    heidi-maria.paivikko@valio.fi

  • Kirsi Huovinen - Kumppanuuspäällikkö / Operator , hankintayhteistyöyritykset / Co-sourcing companies

    Kirsi Huovinen

    Kumppanuuspäällikkö / Operator
    hankintayhteistyöyritykset / Co-sourcing companies

    010 381 8505
    kirsi.huovinen@valio.fi