Valio Aimo

Valikoimanhallinta

  • Kirsi-Marja Juvonen - Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager, teolliset elintarvikkeet, pakasteet, juomat / industrial groceries, frozen food, beverages

    Kirsi-Marja Juvonen

    Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager
    teolliset elintarvikkeet, pakasteet, juomat / industrial groceries, frozen food, beverages

    010 381 8503
    kirsi-marja.juvonen@valio.fi

  • Niina Nykvist - Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager, liha & kala, HeVi, maitotaloustuotteet, non-food / meat & fish, fruits & vegetables, dairy products, non-food

    Niina Nykvist

    Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager
    liha & kala, HeVi, maitotaloustuotteet, non-food / meat & fish, fruits & vegetables, dairy products, non-food

    040 592 8880
    niina.nykvist@valio.fi

  • Miska Helin - Tuotepäällikkö / Product Manager , hedelmät & vihannekset, tuonti / fruits & vegetables, imported

    Miska Helin

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    hedelmät & vihannekset, tuonti / fruits & vegetables, imported

    010 381 3115
    miska.helin@valio.fi

  • Laura Miettinen - Tuotepäällikkö / Product Manager, hedelmät & vihannekset, kotimaiset / fruits & vegetables, domestic

    Laura Miettinen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    hedelmät & vihannekset, kotimaiset / fruits & vegetables, domestic

    010 381 8511
    laura.miettinen@valio.fi

  • Lyyra Simpura - Junior tuotepäällikkö / Junior Product Manager, hedelmät & vihannekset / fruits & vegetables

    Lyyra Simpura

    Junior tuotepäällikkö / Junior Product Manager
    hedelmät & vihannekset / fruits & vegetables

    040 063 6892
    lyyra.simpura@valio.fi

  • Jaakko Lallukka - Tuotepäällikkö / Product Manager, kala / fish

    Jaakko Lallukka

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    kala / fish

    040 412 3596
    jaakko.lallukka@valio.fi

  • Heidi-Maria Päivikkö - Tuotepäällikkö / Product Manager, pakasteet / frozen food

    Heidi-Maria Päivikkö

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    pakasteet / frozen food

    010 381 8513
    heidi-maria.paivikko@valio.fi

  • Ida Aaltonen - Tuotepäällikkö / Product Manager, teolliset elintarvikkeet; makeiset ja jauhot / industrial groceries; sweets and flour

    Ida Aaltonen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    teolliset elintarvikkeet; makeiset ja jauhot / industrial groceries; sweets and flour


    ida.aaltonen@valio.fi

  • Anni Rantala - Tuotepäällikkö / Product Manager, teolliset elintarvikkeet; säilykkeet ja maustaminen / industrial groceries; preserves and seasoning

    Anni Rantala

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    teolliset elintarvikkeet; säilykkeet ja maustaminen / industrial groceries; preserves and seasoning

    050 374 4179
    anni.rantala@valio.fi

  • Marika Fröberg - Tuotepäällikkö / Product Manager , teolliset elintarvikkeet; kastikkeet, pastat, riisit, nuudelit / industrial groceries; sauces, pastas, rice, noodles

    Marika Fröberg

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    teolliset elintarvikkeet; kastikkeet, pastat, riisit, nuudelit / industrial groceries; sauces, pastas, rice, noodles


    marika.froberg@valio.fi

  • Sanna Liimatainen - Tuotepäällikkö / Product Manager, maitotaloustuotteet (poislukien Valion tuotteet) / dairy products (excluding Valio products)

    Sanna Liimatainen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    maitotaloustuotteet (poislukien Valion tuotteet) / dairy products (excluding Valio products)

    050 533 4753
    sanna.liimatainen@valio.fi

  • Seppo Lindfors - Tuotepäällikkö / Product Manager, juomat / beverages

    Seppo Lindfors

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    juomat / beverages

    010 381 8514
    seppo.lindfors@valio.fi

  • Helena Jurvakainen - Tuotepäällikkö / Product Manager , non-food, tupakkatuotteet / non-food, tobacco products

    Helena Jurvakainen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    non-food, tupakkatuotteet / non-food, tobacco products

    010 381 8506
    helena.jurvakainen@valio.fi