Valio Aimo

Valikoimanhallinta

Purchasing Department Orionintie 18-22, 02200 Espoo

  • Satu Saari

    Johtaja / Director

    010 381 8502
    satu.saari@valio.fi

  • Kirsi-Marja Juvonen

    Tuoteryhmäpäällikkö / Category Manager
    teolliset elintarvikkeet, pakasteet, juomat / industrial groceries, frozen food, beverages)

    010 381 8503
    kirsi-marja.juvonen@valio.fi

  • Helena Jurvakainen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    non-food, tupakkatuotteet / non-food, tobacco products

    010 381 8506
    helena.jurvakainen@valio.fi

  • Jyri Kukkola

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    teolliset elintarvikkeet / industrial groceries

    010 381 8515
    jyri.kukkola@valio.fi

  • Tiia Laaksonen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    maitotaloustuotteet (muut kuin Valio tuotemerkillä) / dairy products (other than Valio brand)

    010 381 8509
    tiia.laaksonen@valio.fi

  • Seppo Lindfors

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    juomat / beverages

    010 381 8514
    seppo.lindfors@valio.fi

  • Laura Miettinen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    hedelmät & vihannekset, kotimaa / fruits & vegetables, domestic

    010 381 8511
    laura.miettinen@valio.fi

  • Janne Nyman

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    liha, kala / meat, fish

    010 381 8508
    janne.nyman@valio.fi

  • Heidi-Maria Päivikkö

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    pakasteet / frozen food

    010 381 8513
    heidi-maria.paivikko@valio.fi

  • Mikko Tarvainen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    hedelmät & vihannekset, tuonti / fruits & vegetables, import)

    010 381 8510
    mikko.tarvainen@valio.fi

  • Helena Timonen

    Tuotepäällikkö / Product Manager
    teolliset elintarvikkeet / industrial groceries

    010 381 8516
    helena.timonen@valio.fi

  • Niina Lindbäck

    Tuoteryhmäassistentti / Category Assistant

    010 381 8517
    niina.lindback@valio.fi

  • Kirsi Huovinen

    Kumppanuuspäällikkö / Operator
    hankintayhteistyöyritykset / Co-sourcing companies

    010 381 8505
    kirsi.huovinen@valio.fi

  • Jarno Jämsen

    Tarvesuunnittelupäällikkö / Demand Planning Manager

    010 381 8504
    jarno.jamsen@valio.fi