Valio Akatemia® 2021 stipendiaatit

Stipendiaatin nimi
Nelly Aavansalo
Frida Achrén
Akroteam Lohja
Jonne Akujärvi
Essi Alatalo
Elsa Ankelo
AWS Taitouinti
B-Pojat, BK-46 käsipallo
Hassan Al-Karkhi
Abdiaziz Essa
Pihla Bergman
Maija Boren
Cetus P2D
Chicas del Sol, Riihimäen Jäätaiturit ry
Maximilian Davidila
Árpád Demeter
Dream Team Cheerleaders DTC Ry
EBK tytöt E11
Olivia Edelman
Adam Elhamruni
Jonathan Ekberg
Siri, Axel & Lilja Ekholm
Eklund Daniel & Eklund Olivia
Nea Ekman & Papu Alanko pas de deux
Benjamin Eriksson
Elli Eronen
ErVi B-edustus pojat
Minttu Eskelinen
Espoo Blues U9
Annukka Etelämäki
Anaïs Fernandez-Laaksonen
Festa Aboensia, Turun Rienon Taitoluistelu
Mia Flink
Foresta, Jyväskylän Naisvoimistelijat
Funky Team Tamarins
Wilhelm Gylling
Lotta Haapea
Eeva Haasanen
Eveliina Haikonen
Anniina Hakala
Lauren Hallaselkä
Olivia Halme
Eelis Harjunmaa
Noora Haukkovaara
Jeeli Hautala
Ruuben Heikkilä
Ida Heikkinen
Emilia Heino
Helsingin Kiekko-Tiikerit U12/U13
Charlotte Henriksson
Emmi Henriksson
Hietala Aada
Sini Hietala
Janika Hinkkanen
Tiitu Hjerppe
Veikko Hovi
HPK tytöt
Dario Hyvönen
Marlo Hyvönen
Nanna Hyyrynen
Huhtisen koulu/ 6B-luokka
Hurtat U15
Eevi Huttunen
Hyri U19 Team
Hyvinkään taitoluistelijat
Veera Häkkinen
Aisha Hällström
Häme Stars A/B-tytöt
Juniorijaosto, Hämeenlinna Tigers ry.
Aleksi Hänninen
Ice Amazing, Arctic Cheer All-Star
IHK 08/09
IK Kronan U13
Sylvia Ilvesaro
Islet Seastars, Wasa Team Skaters
Salla Isoherrranen
Henry Jaakola
Signe Jakobsson
JCS Mist
Teea Jestoi
JIlves U14
Eetu Joenniemi
Riina Jouppila
Juniori-KalPan tyttökiekkokoulu ja U10-tytöt
Erik Jurmu
Adalia Jussila
Edith Jussila
Livia Jussila
Akrobatian kisaryhmä, Jämsän Naisvoimistelijat
JäPS P06-kilpajoukkue
Minttu Maria Järvinen
Jääskä Maria
Onni Kaapu
Stefan Kagadi
Elsa Kaipainen
Aino Kangas
Aino Kankaanpää
Kankaanpään Jääkarhut U-17
DC-tytöt, Kannuksen Ura
KaPa-51 F-ringette
Nelli-Lotta Karppelin
Veera Kauhanen
Veeti Kaunisto
Keiteleen Nuju / yleisurheilu
Eevert Kenttämies
Ville Keronen
Kingit, Tapanilan Erä Karate Ry
Kasperi Kinnunen
Kinnunen Luukas Okko Elmeri
T13 kilpaurheilijat, Kirkkonummen urheilijat
Kiteen Jääsudet Taitoluistelu
KiurU:n YU-juniorit
Daniel Kleimola
Helena Koivu
Eerika Koivuniemi
U12- ja U10-juniorit, Kontiolahden Kajastus ry
Konttinen Otto
Neo Kopakkala
Korallit, Oulun Pyrintö
Saana Korhonen
Venla Korpela
Hanni Koski
Ellen Koskinen
Hilkka Koskinen
Elli Kosonen
Kotkan Kiri Junior Team
Niilo Kouvalainen
KPS Juniorit
Kaapo Kudjoi
Lotta Kujala
Mico Kumpulainen
Kuopio Steelers juniorit
Kuusikon Urheilijat K3
FC Kuusysi T07
Team Kuutar, Ylöjärven Isku
Kyrön Voima Voimistelujaosto
Kärkölän yhtenäiskoulu 6B
Jani Laakso
Yksinluistelun K3- Kilpailuryhmä, Lahden Taitoluistelijat ry
LahtiHockeyClubRy
Miika Lahtonen
Matilda Laitinen
Aaro Lampela
Max Lampinen
Mico Lampinen
Dennis Larkiala
Emilia Lehtinen
Les Petites Visions
Jesse Samuel Lifflander
Inka Limingoja
Nelli Lind
Fanny Lindfors
D-Ringette, LL-89
LNM B-tytöt
Linnea Louvanto
Veeti Luoma
Lynx
Malilan koulu
Aimo Mandelin
Juuli Mankonen
Frida Mansikka
Heidi Martikainen
Matti Lohen koulu
Tuomas Meis
Mikkelin Pallo-Kissat
Mimmit Special, Seinäjoen voimistelijat
Minetit Pro Junior
Jooa Mitsui
Eetu Mustaniemi
Ella Mäki-Tanila
Selma Mäkäräinen
Ella Mäntylä
Ella Määttä
Aada Määttälä
Sofia Niskanen
Nivalan cowboys U-9
Aleksi Nokkanen
Sampo Nousiainen
B- ja A-pojat, Nurmon Jymy
D-tytöt, O2-Jyväskylä
Octopus Lohja
Annamaija Oinas
Jenni Ojala
Valtteri Ojala
Teemu Oksakari
Karoliina Olli
Daniel Onnela
Venla Orkamo
Ovo Team Protonit
Oliver Painilainen ja My Narvo
Nelli Pajula
Teemu Pajuranta
Mimosa Paldanius
Rosa Palin
Riia Pallari
Nuppu Palm
Mira Paloniemi
Pyry Onni Antero Paloviita
Aleksi Partanen
Niilo Partanen
Partio vartio puuma, Partio lippukunta merituuli.ry
Aida Pasma
D tytöt Pinkit, Pattijoen Urheilijat Juniorit ry
Karoliina Peltonen
Liisa Peltonen
Vilma Pesu
Ronja Piironen
Eino Pirttikoski
Nikolas Pirttilahti
Pohjanmaan vikellys
Saara Postila
Prime's juniors, Studio move
Venla Pulkkanen
Emilia Pulkkinen
Jenna Pulkkinen
Elli Punto
Elisabet Puolijoki
Pihla Pyykönen
Sohvi Pääkkö
Quicksilver, West Coast Vikings Cheerleaders
Otto Raak
Benedek Racz
Domonkos Racz
Emma Rainio
Helmi Rainio
Rankat Ankat C-tytöt
Kasper Rauma
Rauman SalBa C-tytöt
Jenna Rautiala
Santeri Rautio
Reflections, Espoon Taitoluisteluklubi
E-tytöt, FBC Remix
Ringette Walapais E- ja D-joukkueet yhdessä
Sofia Rinne
Rintamäki Onni
Myrsky Rissanen
Nea Rissanen
Onni Romppanen
Sanni Rosendahl
Amanda Rouhiainen
Royal Team, COCO Sport ry
Ilona Ruohola
Miska Ruokokoski
Ruoveden Pirkat D-tytöt
Kaapo Saarinen
Saints
Salibandyjunnut, Suomussalmen Palloseura
Emilia Schmidt
Kaisa Seppälä
Elma Setälä
D-pojat, Siilinjärven Pesis ry
SiiPe D-tytöt 2021
Sara Silkala
Siltaoja Aaro
Saana Siviö
U11 jääkiekko, Sodankylän Pallo
Iina Solla
Somppi Aatu, Topias, Samu, Leo, Vili
Saara-Sofia Sora-Aho
Sotkuman Haka E-tytöt
FC Sport-juniorit T07
Nooa Suhola
Sun City Swing,Vg-62
SUPER teatterin lasten esiintyvä ryhmä
Oona Syyri
Telma Särkipaju
Marius Söderbäck
Mia-Stina Söderström
Iida Tahvanainen
Elli Taini
Taitojäät, Helsinki Ringette
Taitoryhmä, Suunta Jyväskylä
Tanssiryhmä Kepposet, Oulunsalon nuorisoseura
Benjamin Tasa
Melissa Tattari
TCS Falcons
Team Hohde, Tapiolan Voimistelijat
Team Vantaa Prejunior
Petja Teppo
TikS tytöt 2006
Timantit: Nea Lampinen, Mila Kimpimäki, Fianna Mäki-Knuuttila, Sera Kimpimäki
Peppi Timoskainen
Emma Tolonen
Kalle Tossavainen
TuNL Kauppari- P09
Jesse Tuomainen
Elina Turunen
Twinkling Little Stars (TLS)
Tyttöjen talon naistenryhmä, Turku Thaiboxing club Ry
UITA vesipallojuniorit
Uomarinteen koulu, erityisopetus
Heta-Maria Uotila
Janina Vainikka
Valens Livia, Lahjan Tytöt
VAPS U12
C-tytöt, Varkauden Tarmo
Vaskion koulu
Kesän aamu-urheilukoulu, Vehmaisten Urheilijat
Evert Vierikko
Vihdin Salisudet, C1-joukkue
Pinja Vihinen
Liisi Viik
Topias Vilhunen
Oona Viljanen
Emma Virtanen
Topias Virtanen
Voikkaan Viesti/Team Dynamite
Minni Vuontisvaara
Topias Vuorela
Selma Vuorinen
Vilma Väliharju
Max Walther
June Weckman
Lotta Wulff
Joona Ylimäki
Ylöjärven Ilves P17 FS
Sanni Åberg
Aada Äikäs
Tämä verkkopalvelu käyttää evästeitä käyttökokemuksen parantamiseen, tilastoimiseen sekä mainosten näyttämiseen.Lisätietoja ›