Valio Akatemia® 2022 stipendiaatit

  • Ad Astra, Porvoon Taitoluistelijat ry
  • Amanda Ahinko
  • Aida, Tapanilan Erä
  • Anni Aittokoski
  • Kiia Aittomäki
  • Akaa Futsal U17
  • Akatemia- ja edustusjoukkueet, Salon Uimarit
  • Akatemia, HIFK
  • Niklas Alanko
  • Aleksi Ahola ja Polina Anisimova
  • Arctic Ice Stars, Rovaniemen Taitoluistelijat
  • Arielle, Forssan Naisvoimistelijat
  • Anthony Ky Gia Bao
  • Beat Basket Järvenpää, P05-07
  • Blackbackz, Funky Team
  • Blizzard, Spirit Shakin' Cheerleaders
  • Blue Diamonds, Jyväskylän Taitoluisteluseura
  • Rasmus Bimberg
  • Bollklubben -48 r.f., Blue
  • Tessa Borodulin
  • Kasper Dahlin
  • Cerei, Rauman Naisvoimistelijat
  • Henna Eineluoto
  • Venla Ek
  • Kasper Ekonoja
  • EräViikingit P11
  • Noora Enilä, Mico Enilä, Erkka Enilä
  • FC Futura East 2012
  • Filiae Aboenses, Turun Riennon taitoluistelu ry
  • Forssan palloseuran juniorit RY, ringette D
  • Freyat Junior
  • Katariina Hallikas
  • Anniina Hakala
  • Assi Hakala
  • Jooa Hakala
  • Joona Hakola
  • Oliver Hakola
  • Eevi Halonen
  • Meri-Tuuli Hane
  • Harju Heta
  • Eevi Hautaniemi
  • Vilja Hautaniemi
  • Mila Heikkonen
  • Jaakko Heinonen
  • Iiris Helander
  • Helsinki City Football Academy
  • Helsingin kristillinen koulu
  • Helsingin Moottorikerho Motocross MX-65 Juniorijoukkue
  • Herakles juniorit
  • Jenna Hietala
  • Henri Hiironen
  • Mirelle Hirsiniemi
  • HSK Youth Windsurf
  • Veikko Holappa
  • Elli Holmi
  • Roni Hudd
  • Jere Huovinen
  • Aaro Huttunen
  • Hyvinkää Ringette Ry
  • Lina Häggström
  • Aatos Hämäläinen
  • Topias Hämäläinen
  • Hännikäinen Riku Kristian
  • Ice Angels, Arctic Cheer All-Star ry
  • Iisalmen ratsastajat Ry
  • IK Myran pojat 2010/2011
  • Ilves jääkiekko U9 pojat
  • Sulo Inget
  • Aleksi Jalava
  • Elisabeth Jamil
  • Nea Joensuu
  • Topias Joensuu
  • U10, Juniori Hermes
  • Emma Jussila
  • Juuso Juvonen
  • Jyväskylän seudun Jaguars, Dragons
  • Juulia Järvinen
  • Jonne Jääskeläinen
  • Eemil Kaarlela
  • Eemeli Kanervo
  • Mio Kangas
  • Martta Kangasniemi
  • D-ringette, Kangasniemen Palloilijat -51
  • Kaisla Kantanen
  • Elsi Karjanlahti
  • Matias Karjalahti
  • Adiel Kashi
  • Oliver Katajisto
  • Aatu Kauhanen
  • Annina Kauhanen
  • Ninni Kauhanen
  • Silva Kemppi
  • Peetu Kerminen
  • Eeli Keränen
  • Riialiina Kiljala
  • Kilparyhmä 2, Ylivieskan Kuula
  • Kilpurit, Nurmijärven Yleisurheilu
  • Kirkkonummen Urheilijat Paini
  • KirkU yleisurheilu ryhmä isot (13-18 v. )
  • Kiupa P12
  • Jimi Klemettinen
  • Koha Erkat
  • Lauri Kohtala
  • Eimi Koivuluoma
  • Eero Koivumäki
  • Liisi Kolkkanen
  • Anniroosa Kokkonen
  • Heidi Kokora
  • Viivi Komu
  • Elna Komulainen
  • Elsa Komulainen
  • KooKoo U-10
  • Koovee T18
  • Kopola Niko
  • Kopola Ninni
  • Tinja Korhonen
  • Luukas Kormano
  • Korpela Lauri
  • Sanni Korpi
  • Korallit, Valkeakosken Voimistelijat
  • Mandi Koskela
  • Miisa Koskiaho
  • Niira Kreijula
  • Jere Kujanpää
  • Veeti Kukkula
  • Hugo Kyssä
  • Ville Kyrönlahti
  • Matti Köykkä
  • Laura Laakso
  • Lotta Laakso
  • Nella Laanniemi
  • Hanan Lafghani
  • Lahden Hiihtoseura, ampumahiihtojuniorit
  • Lahden Mailaveikkojen E-tytöt
  • Nooa Lahtinen
  • Siiri Laino
  • Jaakko Laitinen
  • Linda Lappi
  • Ringette E, Lauttakylän Luja
  • Oona Lehtinen
  • Siiri Lehtinen
  • T9 (2012) "Leopardit", PU62
  • Liikkuva Poke (Pohjoisen Keski-Suomen ammattiopisto)
  • Miki Likander
  • Davin Lindholm
  • Lenni Linnaranta
  • Luca Lonka
  • LoPa T0607
  • Hilla Lundahl
  • Hilda Luoma
  • Elias Lyyski
  • Helmi Läderberg
  • Orvokki Lönnström
  • M-Team P12
  • Vinski Malinen
  • Malmin peruskoulu 4c
  • Nestori Mannila
  • Theo Manninen
  • Emma Mansner
  • Rasmus Martin
  • Katharina Marekwia
  • Sakari Merisaari ja Aino Nevala
  • Maisa Mikkola
  • Selma ja Odette Mikkonen
  • Renetta Mikkonen
  • Hudeifi Jama Moalin
  • Mari Moilala
  • Tessa Moisio
  • Mukkulan Riento Paini
  • Muodostelmaluistelujoukkue Ice Fascination
  • Jermu Myllylä
  • Aaro Mäkelä
  • Ella Mäki
  • Hilja Mäki
  • Niilo Mäkinen
  • Emmi Mäkäläinen
  • Olli Mäkäläinen
  • Joonas Nelimarkka
  • Rebecca Nelimarkka
  • Kasper Niemi
  • Emmi Nieminen
  • Tytti Nieminen
  • Lotta Niinivaara
  • Jasper Nikkanen
  • Jemina Nikkanen
  • Matilda Nikkola
  • Elina Nippolainen
  • Essi Niskala
  • E-tytöt 2010-2013, Nivalan Pesis
  • Lauri Nokkala
  • Neela Notkonen
  • Venla Notkonen
  • NTV Kierteet
  • Ines Nukarinen
  • Iiris Nurmi
  • Aapeli Nurminen
  • Juho Nurminen
  • Nurmon Jymy, Jädet
  • Henri Nyman
  • Cassandra Nysten
  • O2-Jyväskylä / MuurY P15
  • Alissa Oja
  • Jenny Ojala
  • Nella Ollakka
  • ONS10
  • Oulun hiihtoseura juniori ampumahiihtäjät
  • P 16 edustus, Oulun luistinseura
  • Erin Ovaska
  • Anna Paananen
  • Ukko Pakkanen
  • Joika Partti
  • Lani Paltamaa
  • Pedersöre FF flickor födda 08/09
  • Lotta Peltola
  • Pietu Penttilä
  • Jyri Pernu
  • Selma Pihlaja
  • Emmi Piiroinen
  • Pikkujunnut, Thriathlon Vantaa
  • U13, Pirkkalan Pingviinit
  • Peppi Pitkänen
  • Pole Team Henriikka Roo
  • Pomarkun Pyry F-junnut
  • Porvoon salibandyseura, T16
  • Pyry Posio
  • Topias Poutiainen
  • Iisa-Maria Puonti
  • Samuel Puustinen
  • Venla Pyykkö
  • Ronja Pätsi
  • Saana Pötrönen
  • PöU salibandy F11-12
  • Raholan Pyrkivä / minitytöt 10-11
  • Alisa Rauhamaa
  • Ella Rautawaara
  • Lara-Sofia Rehn
  • Mico Rinkinen
  • Riverstars, Seinäjoen Taitoluistelijat ry
  • Roismalan Ponnistus P10
  • Elias Ruokostenpohja
  • Reetta Ryynänen
  • Jenna Rämö
  • Räpyläuintiryhmä, Nurmijärven Uinti
  • Venny Räsänen
  • Sonya Saadaoui
  • Jooa Saari
  • Sulo Elliot Saarinen
  • Ilona Saarikunnas
  • Nanna Salakka
  • Arttu Salin
  • Noora Salo
  • Venla Saneri
  • Salibandyseura Konnat, E1 pojat, 2010 -syntyneet
  • P16 Kilpa1, Salibandyseura Welhot
  • Herman Sandbacka
  • Santa Claus Ski Team ry
  • Lumia Sassi
  • Say Cheese, LL-89
  • Shiny Lakers
  • Erityislasten monilajikerho, Seinäjoen Peliveljet
  • Seinäjoen taitoluistelijat K3 kisaryhmän yksilöluistelijat
  • Aino Sellman
  • Adessa Seppä
  • Kalle Siekkinen
  • Siilinjärven Pesis, E-tytöt
  • Peppi Sikkilä
  • Daniela Simola
  • Ida-Sofia Simola
  • Niki Sirén
  • Emma Siurua
  • Snowboard and freestyle Oulu
  • Inari Sormunen
  • Stella Polaris, Oulun Luistelukerho
  • Milco Stenholm
  • Lena Ståhlberg ja Pavel Zakharov
  • Turo Söderling
  • Mikaela Söderberg
  • Joa Takala
  • Joonas Tamminen
  • Tampereen Pyrintö 2011 pojat
  • Jerome & Jerico Tanni
  • Teuron koulu/ Teuron terhakat ry
  • Team SVO prejunior
  • Arsi Tietäväinen
  • Joonas Tiirola
  • Minja Tikkanen
  • Atte Timmerbacka
  • Netta Tolvanen
  • Torpan Pojat T06-07
  • TPS U15 Black & White
  • Oskari Tuimala
  • Josefiina Tuominen ja Matias Onnenlehto
  • Turtiainen Aapo
  • Joni Törölä
  • Upseerin päiväkoti
  • Urps P8 (2013)
  • Aamu Uusitalo
  • Dominic Valkola, Benjamin Valkola
  • Luka Valtonen
  • Nooa Valtonen
  • Vilma Vatanen
  • Joonatan Venäläinen
  • Vilja Vettenaalto
  • Lotta Vettenranta
  • Iina Virolainen
  • Matias Virtanen
  • Milla Virtanen
  • Otso Voutilainen
  • Venla Vuorikari
  • Viljami Vuosku
  • Miia Vuoti
  • Veeti Vähäkuopus
  • Eetu Vähälummukka
  • Antti Väisänen
  • Reetta Väisänen
  • Yli-Suvanto Eetu
  • Pinja Yläharju
  • Ylämaan koulun vanhempainyhdistyksen sählykerho
  • Ylästön koulun vanhempainyhdistys