Valio Akatemia® stipendien saajat on valittu

Valio Akatemia® on valinnut yhdessä ohjelman kummien kanssa yhteensä 308 nuorta stipendin saajaa vuodelle 2020. Stipendejä jaetaan yksilöurheilijoille, joukkueille ja koululaisryhmille ympäri Suomea.

Vuoden 2020 stipendien saajat ovat:

Ac Barca 07-08

Rauli Aho

Helmi Ahonen

Hugo Ala-Seppälä

Touko Airas

Aatos Airto

Akilles Bandy P17

Akrobatian kilparyhmä (AKRO kilpa)

Eetu Autio

Kartik-Otto Banauliker

Ria Böös

CK Triton

Cobrat D1-06

E08, EKS

Team Ring, Voimistelu- ja urheiluseura Elise

EPS TB Akatemia

Akseli Erkkola

Martta Eskelinen

Cool steps, Etelä-Vantaan taitoluistelijat ry

FC Blackbird ry.

D1-Pojat, Fbc Remix

FC Haka juniorit, P09 -joukkue

FC Reipas T11-12

Mini Monkeys, Funky Team ry

Nea Haapio

Hahlon tytöt

Veeti Hakala-Rahko

Inka Hallikainen

Aatu Halonen - Sara Kantomaa

Tomas Hamara

Wilhelmiina Harju

Linnea Hautala ja Sofia Mäkitalo

Hautala Maria

Tiitus Hautamäki

Alexia Heikkilä

Ada Heinonen

Eemil Helander

Enni Hellevuo

HIFK D07

Veera Holopainen

Veikko Huhtala

Huima B-pojat

Nea Hukkanen

Hyvinkään Pyöräilijät

Matias Hyvönen

Venla Häkkinen

Hämeenlinnan minit (Ahvenharju Saaga, Ajo May, Kukkasniemi Ellen, Postareff Hilda, Vesterinen Iira)

Inka Hämäläinen

Jami Ihalainen

Eetu Ihanamäki

Rubiinit, Iisalmen Naisvoimistelijat ry

Illusion Pre Jr

Imatran Urheilijat T15 pikaviestijoukkue

Imatran Voima B juniorit

Indiko 9 erikoiskoulutusryhmä

Siiri Jalassuo

Misa Jokela

Veera, Venla ja Valtteri Jokinen

Juju B1

Juniori Hermes D2

Juniori Hurtat

Taiturit, Jyväskylän voimistelijat

JyväsLentis D-tytöt

Kaisa Jämsen

Tuuli Järviluoma

Jan Jäntti

Jasper Jääskeläinen

Emilia Kaari

Dream Edges, Kaarinan taitoluistelijat

Jasmin Kaikuranta

Inka Karjalainen

Eemeli Katajalaakso

Lumi Katajisto

Kauhavan Wisa B2

Jere Kaukko

Severi Kaverinen

Jesperi Kemppainen

Jasmilla Keskinen

Moona Keskisarja

Pinja Kianta

Kiteen Jääsudet E-08 joukkue

Petra Amalia Kivi

Melske, Klaukkalan Nuorisoseura

Sonja Koivisto

Miska Koivulammi

Inka Koivunen

Peetu Koivunen

Mira Kokkonen

Oskari Kolehmainen

Tea Koljonen

Korian koulu 6A

Tero Korpi

Talent Team, Korpikylän Ratsastajat

Korsholms gymnasium

Minttu Koskiaho

Kasperi Koskinen

Vili Kotikumpu

Olli Kouvalainen

Kuhmoisten Korpisudet ry

Samu Kumpu

Kuopion Taitoluistelijat ry

D1/06, Kurikan Ryhti

Nightingales, Kurikan Ryhti ry, cheerleadingjaosto

Hannamarja Kurkela

Desinit X, Kuusamon Naisvoimistelijat Ry

Kuusamon TankoKisaRyhmä

Aku-Petteri Kuusinen

Nea Kytäjä

Nora Kytäjä

Odessa Käck

Milla Kähkönen

Selina Kähkönen

Axel Källberg

Elias Kämäräinen

Elina Kärki

Lumi Kärkkäinen

Luukas Kärsämä

Eetu Käsnänen

Arttu Laakso

Sanix Valens, Lahjan Tytöt ja Turun Pyrkivä

Laihian Keskuskoulu

Laihian Luja 04 9tytöt

Toivo Laiho

Helka Laitila

Miila Laulainen

Ilmari Launokorpi

Lehmon Pallo -77 (LehPa-77) 2007 syntyneet tytöt ja pojat

Eveliina Lehto

Jenna Lehto

Vilma Lehtonen

Larisa Lehtoranta

Aino Leipijärvi

Oskari Lepistö

Rasmus Lerstrand

Valtteri Leskelä

Aada Liikonen

Cristals, Liikuntaseura Pori

Anni Lindroos

Losb 2010 pojat

Helmi Lukkarinen

Lassi Luukkonen

Daniel Maars

Juho Makkonen

Niko Matela

Maw Power Team juniorit

Ike Melnits

Meri-Lapin Taitoluistelijat ry

Mielonen Tomi, Joona, Juuso ja Jere

Emilia Miettunen

Aada Mikkola

Veeti Moilanen

Janne Montonen

Juho Montonen

Tuomas Myllylä

Eeli Mäkinen

Eetu "Bboy Ede" Mäkinen

Suunnistuskoulu, Mäntsälän Urheilijat

Ada Niemeläinen

Sampo Nieminen

Ella Niskala

Saaga Nurmi

Maxime Nzeza

Aku Nyyssönen

Viivi Närvä

O2 Jyväskylä C- tytöt

Fiona Oikarinen

Ansa-Lotta Ojanaho

Eeva-Liina Ojanaho

Lina Olenius

Riia Ollikainen

Selma Onttonen

ONV Kilpa-aerobic

Maria Overmyer/Jan Byskov

OVO Protonit 09

Kiia Paanila

Vili Pajari

Viivi Paljärvi

Palosaari Miko Tapani

Mikrot 2010, Peli-Karhut

Pinja Peltoniemi

Maria Peura

Pirkkalainen Juho

Helmi Pitkänen

Kilpa2, Porin uimaseura ry

Porin Ässät E1 2008

PSS B-tytöt 03-04

Pulkonkosken ala-aste (Pulkon Mammat ja Papat ry)

Malla Pyhäjärvi

Jussi Raasakka

Joose Raatesalmi

Konsta Raitanen

Eero Rantala

Siiri Rasimus

Vili-Eemeli Rautio

Rebekka Reuter

Reveuse Dance Crew

Aarne Riekki

Riihimäen Cocks, pojat 2007

Chicas del Amor, Riihimäen Jäätaiturit ry

Rissanen Eetu

Hilma Risto

Karita Ristolainen

Paavo Romppainen

Aarni Ronkainen

Ruopi C/B -tytöt

Tuomas Ruuskanen

Joukkuevoimistelu Tuike, Saarijärven Naisvoimistelijat

Saimaan Judo Ry

Crystal Illusions, Saimaan Muodostelmaluistelijat

Stella Sainio

André Salmi

Tessa Salmia

Heidi Serafiina Salminen

Aleksi Salo

Salon Viesti D-Blue

Aadam Salonen

Minttu Salonen

SalPa B-tytöt

Sampo Sankelo

Sarasuon päiväkodin ESKARIT

Sb Hirvensalo C2 pojat

Seinäjoen mailajussit C-tytöt

Vilma Seppälä

Markus Serenius

SIF Handboll

Senni Sihvonen

Jonna Sirviö

Someron pallon juniorit r.y 09-10 joukkue

Vortex, Spirit Shakin´Cheerleaders

Steelers D-tytöt

Nette Suhonen

Suolahden Urhon F- jääkiekkojuniorit

Marius Suominen

F-juniorit, Suomussalmen Palloseura

Väinö Suoniemi

Anni Syväkoski

Iiro Säisä

Viivi Särkijärvi

Veeti Sääskilahti

Elisa Takkunen

Niclas Tallgren

Milja Tamsi

Valtteri Taskinen

Henrik Tauriainen

Pongsathorn (Onni) Thakkrathok

Roope Tervonen

Erno Tietäväinen

Siiri Turunen ja Minttu Valta, Tikkakosken Tikka/ C-ringette

Ice Fantasy, Tikkurilan Taitoluisteluklubi

Venla Tiljander

Oona Tonder

B-poikien Akatemia-joukkue, TPS Salibandy

Iida-Maria Tuomainen

Tuukka Tuominen

Turku HC

Tuomas Turpeinen

Sanix Valens Junior, Turun Pyrkivä ja Lahjan Tytöt

Viljami Tuunanen

Niia Tynys

Leijonakiekkokoulu, Ugly Ducks Hockey ry

Sakari Ukkola ja Aksu

Ilkka Uski

Ringette C juniorit, Uudenkaupungin Jääkotkat

Lisa-Maria Vaitovaara

Aino Vaittinen

Valkolan koulu

Nea Valkonen

Salla Vanhatalo

Varkauden Tarmo taitoluistelu

Arttu Venemies

Viivi Ventelä

Helmi Viherkoski

Valtteri Vilen

Aapo Virkajärvi

Juho Virsunen

Heta Virtanen

Ossi-Veikka Vuontisvaara

Miko Vähälummukka

Vilma Väisänen

Julia Vänttinen

Otto Väänänen

Väinö Väänänen

Islet Sweethearts, Wasa Team Skaters ry

Copper, West Coast Vikings

Woman volley Rovaniemi - D-tytöt

Lauri Wuorenrinne

Pinja Yli-Tokola

YMCA Tampere koripallo U15 pojat

Åshöjdens grundskola

Anglica Åström

Äänekosken Urheilijat ry / laskettelujaosto

Tämä verkkopalvelu käyttää evästeitä käyttökokemuksen parantamiseen, tilastoimiseen sekä mainosten näyttämiseen. Lisätietoja ›